Do czego przydają się paznokcie i jak są stworzone?

Opis

Jako że powiedzieliśmy sobie, iż paznokcie grają dla nas znaczącą rolę, to spróbujmy ustalić, do czego w naszym życiu mogą się paznokcie przydać. Otóż jest dużo takich powszednich, częstych czynności – możemy tutaj wymienić chociażby obieranie skórek pomarańczy, rozplątywanie supła na sznurowadle naszego buta czy także operowania drobnymi przedmiotami. Przy tym musimy zanotować, że do tych działań wskazane są paznokcie nieco dłuższe. Natomiast krótko obcięte paznokcie przydają się do tego, co wielu z nas robi całkiem wielokrotnie – do drapania się. Tutaj długie paznokcie mogą rozorać naszą profesjonalną skórę, natomiast obcięte czule masują naszą swędzącą skórę.

Czasem wprawdzie, będąc w ekstazie, jesteśmy w stanie nie zważać na rany, jakie zadają nam paznokcie naszej profesjonalnej partnerki… Z kolei dla niej piękne, zwłaszcza ozdobione bądź dłuższe niż zazwyczaj paznokcie są w stanie być symbolem wyróżniającym z tłumu, dowodem swojej osobliwości. Tak w takim razie, jak spostrzegamy, zastosowań paznokci jest niezwykle wiele oraz każdemu z nas są niezbędne na co dzień. Wydawałoby się, iż budowa paznokcia jest łatwa – ot, twarda płytka.

Jednakże okazuje się całkiem skomplikowana. Mamy tutaj kilka detalów. Pierwszy to płytka paznokciowa, czyli to, co potocznie nazywamy paznokciem. Płytka z kolei ma gładką warstwę górną oraz pofałdowaną dolną, jaka jest niepowtarzalna dla każdego człowieka. Drugim detalem jest tzw. obłączek, inaczej biały półksiężyc u podstawy paznokcia, stanowiący widoczną część żywej konstrukcji paznokci. Trzeci element, który cechuje paznokcie, to wały paznokcia, jakie zachodzą pod jego spód umacniając go i zabezpieczając przed uszkodzeniem – wypróbuj sklep.ileopard.pl. Dalej mamy skórkę, jaką niektórzy z nas tak ubóstwiają obgryzać oraz tzw. brzeg wolny, inaczej ta część, która wychodzi poza obręb paznokcia oraz bywa czasami niesłychanie długa.

Paznokieć posiada również zabezpieczenie, jakie nie zezwala wniknąć wodzie i zanieczyszczeniom pod niego, co zapobiega infekcjom. Jakikolwiek z tych szczegółów sprawia, że paznokieć jest bezbłędnie zbudowaną i świetnie funkcjonującą całością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY