Długopisy reklamowe

Opis

Reklama niejednokrotnie odwołuje się do zdania specjalisty. Zazwyczaj spotykamy się z funkcją tego zabiegu w wypadku proponowania nam zakupu określonych leków, kosmetyków i środków farmaceutycznych. Ubrany w kitel aktor, jaki zademonstrowany nam jest jako lekarz wyznaczonej specjalizacji, rekomenduje tabletki na ból głowy lub też pastę do zębów. W wielu przypadkach rolę profesjonalistów mogą pełnić aktorzy kojarzeni w głównej mierze ze swoim serialowym bohaterem, jaki jest lubianym dentystą lub też farmaceutą. Mimo, że zdajemy sobie sprawę, że figura ta nie ma nic wspólnego z medycyną, ufamy jej i kierujemy się jej poradą w wyborze odpowiedniej pasty do zębów lub środka przeciwbólowego. Reklamowym fachowcem może również być jednostka nieznana, jednak obeznana przez życie: dziadek, sąsiadka. Takim ludziom niejednokrotnie ufamy bardziej, zwłaszcza gdy chodzi o sprawy połączone z prowadzeniem domu lub też wychowywaniem dzieci. Przy odbiorze tego rodzaju reklam istotne jest uświadomienie sobie, że grają w nich wyłącznie aktorzy. Jest to istotne zwłaszcza przy zakupie leków. Nim ich użyjemy poradźmy się autentycznego lekarza.

Eksperci od reklamy starają się sprzedać artykuł. By jednakże osiągnąć swój cel, muszą najpierw precyzyjnie wyznaczyć grupę odbiorców i dla niej proponować długopisy reklamowe. To do nich powinny być skierowane spoty telewizyjne i ogłoszenia prasowe. To właśnie dzięki temu będzie również nie ulega wątpliwości, gdzie najkorzystniej umieścić daną reklamę. Załóżmy, że chcemy wnieść skargę najnowszy proszek do prania. Zakładamy, że będą z niego korzystać w głównej mierze kobiety, bo zgodnie z wynikami różnych badań socjologicznych to one na ogół robią w domu pranie. One również decydują, jaki artykuł z dostępnych na rynku zostanie w tym celu zakupiony. Najwięcej proszku wyczerpują mamy drobnych dzieci. Najodpowiedniej w następstwie tego do nich zaadresować reklamę.

Będzie ona umieszczona w gazetach o tematyce kobiecej i w telewizji, w porze emisji znanych seriali lub też tak nazywanych programów śniadaniowych. Na spocie z kolei zobaczymy matkę z dzieckiem, które jest szczęśliwe, bo jego poplamiona bluzka jest znowu czysta. Wszystko dzięki użyciu reklamowanego produktu. Dziecko jest szczęśliwe. Właśnie dlatego następnym razem mama wybierze właśnie ten artykuł.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Długopisy reklamowe”