Rumunia – mało znany zakątek Europy

Kategoria:

Opis

Mimo, że ogromna część Europy jest pozbawiona zamkniętych granic, na jej obszarze ciągle znajdują się miejsca, które w dalszym ciągu są słabo znane wśród turystów. Takim zakątkiem jest bez wątpienia Rumunia, o której większość osób wie tylko tyle, że jej stolicą jest Bukareszt, i że ma dostęp do Morza Czarnego. Warto zatem pojechać do tego kraju i przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania!

Urozmaicona rzeźba terenu

Mało kto wie, że bardzo dużą część Rumunii zajmują góry należące do łańcucha Karpat. Wiele tutejszych szczytów wznosi się na wysokość powyżej 2 000 m.n.p.m., zatem będą czuli się tu dobrze zarówno początkujący wspinacze, jak i doświadczeni miłośnicy górskich wędrówek. Rumuńskie góry otaczają znaną na cały świat Wyżynę Transylwańską, gdzie znajdował się zamek słynnego Drakuli. W tej krainie dominuje sielski rolniczy krajobraz, jednak znajdują się tu także wielowiekowe miasta, takie jak Braszów czy Kluż-Napoka oraz Sybin, przyciągające turystów swą kilkusetletnią zabudową. Nieodłącznym atrybutem Transylwanii są również monumentalne zamki.

Stolica po przejściach

Największym miastem Rumunii jest jej stolica – Bukareszt, w której mieszka prawie dwa miliony ludzi. Niestety, duża część zabytkowej zabudowy Bukaresztu uległa zniszczeniu w wyniku dwóch zdarzeń: trzęsienia ziemi z 1974 i polityki komunistycznego prezydenta Nicolae Ceaușescu, który w celu wybudowania tysięcy nowych mieszkań i tzw. Domu Ludowego nakazał wyburzenia dużej części bukaresztańskiego Starego Miasta. Z drugiej strony, dzięki temu możemy podziwiać imponujące okazy megalomańskiej socrealistycznej architektury, które przenoszą odwiedzających w czasy epoki komunistycznej. Jest to świetna propozycja zarówno dla osób szukających okazji do sentymentalnych wspomnień, jak i tych chcących poczuć realia słusznie minionych czasów na własnej skórze.

Rumuńska Copacabana

Niewielu turystów wie o tym, iż Rumunia posiada wiele nadmorskich kurortów, rozciągniętych nad brzegiem Morza Czarnego. Najbardziej znanym z nich jest Konstanca, na której obszarze znajduje się znane kąpielisko Mamaja i piaszczysta plaża o długości aż ośmiu kilometrów! Ciepłe i czyste wody przyciągają tu co roku tysiące turystów, dlatego jest to dobra propozycja dla osób szukających taniej wakacyjnej destynacji. Wszystkie wymienione argumenty pokazują zatem, że wycieczki Rumunia są znakomitą opcją dla każdego!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rumunia – mało znany zakątek Europy”