Domy kanadyjskie

SKU: BUDS71119A Kategorie: ,

Opis

Czym charakteryzują się domy kanadyjskie?

Domy kanadyjskie są wykonane z drewna i słyną z niskich kosztów wykonania. Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny, coraz więcej osób rozważa skorzystanie z projektów domków kanadyjskich. W przeszłości mogliśmy spotkać się z mieszanymi opiniami na temat tej formy budownictwa? Jak obecnie postrzegane są domy kanadyjskie?

Niska wytrzymałość domków kanadyjskich to mit

Podstawowym zarzutem pod adresem domków kanadyjskich jest przede wszystkim niska trwałość. W opinii niektórych osób, wystarczy pierwsza lepsza wichura, aby nasz domek był narażony na uszkodzenia. Takie sytuacje zdarzały się pod koniec XX wieku, gdy takie budownictwo wkraczało do naszego kraju, a wiedza na jego temat była ograniczona. Aktualnie, domki kanadyjskie odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością i nie ustępują w tym względzie domkom murowany.

Domki kanadyjskie ciężko ogrzać

To kolejny popularny mit, który jest kojarzony z domkami kanadyjskimi. W praktyce, właściwy projekt odznacza się doskonałą ergonomią i utrzymuje ciepło na wiele godzin. W związku z tym, nawet w trakcie surowych zim nie ma problemu z utrzymaniem należytej temperatury. Prawdą jednak jest to, że problemy pojawiają się w gorące lata. Drewniany domki znacznie trudniej ochłodzić.

Główna zaleta domku kanadyjskiego

Najważniejszym atutem jest oczywiście cena. Za pokaźny, stumetrowy domek kanadyjski zapłacimy, w zależności od projektu, od 120 do 250 tysięcy złotych. To znacznie taniej niż w przypadku murowanych domów, gdzie ceny za podobny metraż są nawet dwukrotnie wyższe. To właśnie niskie ceny i krótki czas budowy sprawiają, że domy kanadyjskie zyskują kolejnych zwolenników.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Domy kanadyjskie”