Instalacje fotowoltaiczne Kraków

Kategoria:

Opis

Instalacje fotowoltaiczne generują prąd, jaki posiada pokaźniejszą częstość aniżeli ten pochodzący z sieci publicznej. Stąd także zawsze w pierwszej kolejności wyczerpuje się prąd pochodzący z instalacji, a w następnej kolejności wykorzystuje się dopiero prąd z sieci. Zdarza się jednakże, iż pojawia się nadmiar prądu, który jest niewykorzystywany. To właśnie dzięki użytkowaniu specjalnych liczników dwukierunkowych można z powodzeniem przesłać taką nadwyżkę do sieci publicznej. Polska ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) mówi wyraźnie, że nie ma w takim przypadku konieczności posiadania własnej aktywności.

I tutaj pojawia się pojęcie: prosument inaczej podmiot, który jest jednocześnie producentem energii (fotowoltaicznej) jak oraz jej konsumentem – więcej na witrynie instalacje fotowoltaiczne Kraków. W sytuacji, kiedy przeznaczony prąd jest niewystarczający wolno pobierać go z sieci publicznej. Systemy fotowoltaiczne on-grid nie żądają stosowania specjalistycznych akumulatorów, a to wpływa na obniżenie wydatków montażu. Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to ciekawe rozwiązanie, jakie zezwala oszczędzić wiele pieniędzy. Prócz dyspozycji wysyłania nadmiaru prądu do sieci ustawa o OZE napomyka także o systemie opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering).

W praktyce świadczy to, iż posiadacz mikroinstalacji ma szansę przesłania nadwyżki energii do sieci oraz odebrania jej w ciągu jednego roku. Prosument może zatem wyprodukować energię w dowolnym momencie, a także odebrać ją kiedykolwiek zechce. Profesjonalnie nazywa się to bilansowaniem rocznym energii. Jest to nic innego jak kalkulowanie różnic pomiędzy prądem wprowadzonym do sieci, a zużytym w ciągu roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu wolno uniezależnić się w pełni od wzrostu cen za energię elektryczną. Na dodatek instalacja fotowoltaiczna może posiadać także wyjątkowy licznik, który pozwala analizować wykresy zużywania energii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Instalacje fotowoltaiczne Kraków”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *