Czemu komornik jest potrzebnym profesjonalistą?

Opis

Dzisiejszy świat to era wierzytelności. Ludzie chcą egzystować ponad stan, a sytuacja zarobkowa w wielu wypadkach wygląda nieciekawe. Samochód na kredyt to przyczyna do dumy, przecież stać nas na płacenie wysokich rat. Zastaw się, a postaw się. Nie wszelkich stać na telefon komórkowy za kilkaset złotych, jednak za złotówkę nabywają niezmiernie entuzjastycznie. Jedynie, iż co miesiąc wypada będzie płacić abonament oraz nikt nas nie zrozumie jeśli stracimy pracę. Wracając chociażby do czasów powojennych. Kto myślał o mieszkaniach, samochodach na kredyt? Kto brał wierzytelność na święta, żeby były wypasione? Człowiek żył skromnie za tyle, ile zarobił.

Cieszył się, kiedy tak właściwie starczało od pierwszego do pierwszego. Wtenczas nawet nie istniało wiele firm, które dzisiaj proponują sprzedaż ratalną. Kompletny ten kredytowy bum rozpoczął się pod koniec lat 90-tych XX wieku. Komórki, auta, sprzęty RTV i AGD, banki proponujące dogodne kredyty, parabanki. Wszystko to hipnotyzowało ludzi.

Nie masz gotówki, nie szkodzi, oddasz następnie, przez kilka a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Kredyt fajnie, lecz nikt nie jest prorokiem, czy jasnowidzem. Nie przewidzi, czy jego sytuacja materialna dawno temu nie zmieni się diametralnie. Możemy stracić daleko zarobkową pracę, ciężko zachorować. Może wydarzyć się dużo kłopotliwych wypadków, jakie uniemożliwią spłatę długów.

Wskutek tego, gdy usługi kredytowe wyrastały niczym grzyby po deszczu, intensyfikowała się również czarna lista dłużników. Tych uczciwych, jacy rzeczywiście splajtowali, stracili pracę, zachorowali oraz tych nieuczciwych, jacy nie zamierzali oddać pieniędzy bankom i firmom. Zostawało pytanie: Jakim sposobem wyegzekwować należności? Na pomysł stworzenia posady windykatora wpadło w 1998 roku dwóch absolwentów prawa.

W popularyzującym się świecie kredytów potrzebni byli pracownicy windykacyjni. Pierwsza firma windykacyjna angażowała tylko cztery osoby. Okazało się niemniej jednak, że banki, firmy, telefonię komórkowe mają masę osób dłużnych oraz nie wiedzą jak ściągnąć od nich należności – tutaj pomaga komornik sądowy. Windykatorów przybywało. W tej chwili dużo firm i banków ma własny dział windykacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY